Top 5 książek na majówkę

StockSnap_6JGDE8O2RZ

Do majówki jeszcze sporo czasu, jednak warto poświęcić te kilka tygodni na zakupy, jakżeby inaczej, książkowe! Ten prawie (!) tydzień wolnego to okazja do przeczytania wszystkich tych pozycji, które albo zalegają już na półkach, albo nieustannie o nich myślicie, ale jeszcze nie posiadacie w swojej biblioteczce.

Poniżej znajduje się moja propozycja książek, z którymi warto się zapoznać. Nie tylko dlatego, że sprawią one ogromną przyjemność podczas czytania. Zaproponowane przeze mnie książki to głównie bestselery, ale również takie tytuły, które czymś się wyróżniają.

fatum-i-furia-w-iext44136136Fatum i furia – Lauren Groff (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)

Książka nie należy do nowości, jednak swojego czasu wywołała nie mało szumu wokół siebie. Wcale się nie dziwię, ponieważ ta historia to mistrzostwo świata. Sposób, w jaki Lauren Groff przedstawiła związek oraz tajemnice – nic dodać nic ująć.

2e977b15caacf0188938b771bef88ddf_6

Szeptucha – Katarzyna Berenika Miszczuk (Wydawnictwo W.A.B.)

Szeptucha to książka wyjątkowa, ponieważ jej akcja dzieje się w XXI wieku, ale Polską nadal rządzą Piastowie. W tej historii Mieszko I nie przyjmuje chrztu, co sprawia, że wiara i obrzędy naszych przodków są jak najbardziej aktualne.
Główną bohaterką jest Gosława, która po ukończeniu studiów medycznych musi odbyć praktykę u wiejskiej znachorki – szeptuchy. Jednak dziewczyna wcale nie wierzy w bogów oraz stare zabobony.

historia-pszczol-w-iext44136140Historia pszczół – Maja Lunob (Wydawnictwo Literackie)

Powieść, która stała się bestselerem w wielu krajach, jeszcze zanim miała swoją premierę! Historia, która jest ponadczasowa, a jednocześnie tak bardzo zmieniająca światopogląd czytelnika – koniecznie trzeba ją przeczytać.

sluzace-w-iext37921003Służące – Kathryn Stockett (Wydawnictwo Media Rodzina)

Powieść opowiada o tym, jak traktowane byli czarnoskórzy ludzie w połowie XX wieku. Skupia się głównie na tytułowych służących, które każdego dnia zajmowały się domem i dziećmi państwa, a następnie wracały do swojego, nieszczególnie wesołego, życia.
Główne bohaterki postanowiły jednak coś zmienić i sprzeciwić się zasadom, które panowały w latach 60. Napisały książkę, w której opisały wiele sytuacji, w których brały udział.

207216-352x500Jutro – John Marsden (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)

Może nie jest to pozycja zmuszająca do intelektualnego wysiłku, ale z pewnością opowiada ciekawą historię. Ellie wraz z przyjaciółmi postanowiła wybrać się na kilka dni do miejsca odciętego od świata zewnętrznego. Jednak po ich powrocie okazało się, że Australia została zaatakowana, a jej mieszkańcy uwięzieni. Ellie i jej przyjaciele angażują się w liczne akcje dywersyjne, a wszystko po to, aby uwolnić swoje rodziny i rodaków.

Reklamy
Top 5 książek na majówkę

Jedna uwaga do wpisu “Top 5 książek na majówkę

  1. Graszka pisze:

    Majówka jest dla wypoczynku, więc akurat są dobre lżejsze powieści. „Służące” czytałam i zachęcam, bardzo dobra książka, „Historię pszczół” mam zamiar przeczytać, jeśli wypożyczę w bibliotece. Na razie muszę oddać stosik powieści Szepielak, ale kończę „Francuskie zlecenie”. Też bardzo dobre na majówkę. Zapytam jeszcze o „Szeptuchę”, bo nie znam tej autorki. Dziękuję za podpowiedzi.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s